"Jestem bardzo dobrym widzem malarstwa. Malarstwo czy rzeźba interesują mnie, bo są to przedmioty stworzone przez ludzi. Dla mnie każdy malarz jest osobny. Powiem coś o mojej metodzie oglądania obrazu. Mnie chodzi o taki absolutnie naiwny sposób spojrzenia na obrazy, o zupełne wyciszenie się i oglądanie obrazów, nawet nie patrząc, kto je namalował.

Ale patrzeć az do zawrotu głowy to moja metoda."
/z.herbert/

Komentarze